آرش منطقی،

طراح و توسعه‌دهنده رابط کاربری

درباره

من یه دهه شصتی هستم که مثل همه دهه شصتی‌ها، فراز و نشیب تو زندگیش زیاد داشته. مثل خیلی‌های دیگه، یه آدم معمولی هستم. تو رشته‌ی نرم‌افزار درس خوندم و امیدوارم تو ماه‌های پیش رو، از پایان‌نامه‌ام دفاع کنم تا برای همیشه از شر درس و دانشگاه خلاص شم. اگه بخوایم برگردیم به عقب، حدود چهار پنج سال از زندگی وقف موسیقی بود، ساز می‌زدم؛ ستار. وقتی وارد دانشگاه شدم و یکم با کامپیوتر و کدنویسی آشنا شدم، کم‌کمک از موسیقی فاصله گرفتم تا امروز که گاهی خجالت می‌کشم تو روی سازم نگاه کنم.

البته هیچوقت از اینکه رهاش کردم پشیمون نشدم، شاید هم این رهایی موقتی باشه. هیچوقت هم فکر نکردم پنج سال از عمرم هدر شد، تو اون سال‌ها چیزای زیادی یاد گرفتم. اما به هر حال نوازندگی تمرین و ممارست زیادی می‌خواد. یادمه از وقتی که عضو گروه شدم، روزانه هشت ساعت تمرین می‌کردم. از طرفی دنیای کامپیوتر و تکنولوژی هم با سرعت نور پیشرفت میکنه و امثال من باید همیشه خودشون رو به روز نگه دارند. بنظرم نمی‌شد هر دو رو ادامه داد. اینطوری شد که الان به عنوان یه توسعه‌دهنده فرانت‌اند فعالیت می‌کنم.

لازم می‌دونم اینم بگم که علاقه زیادی به طبیعت و حیات وحش دارم، درباره‌شون مطالعه می‌کنم و شاید یه روزی از همه چیز دست کشیدم و رفتم تو دلِ طبیعت. در عوض هرچقدر به حیوانات علاقه دارم، از آدم‌ها بیزارم. به همین خاطر بیشتر اوقات رو تنهام، و اگر قراره تنها نباشم، خانوادم رو ترجیح میدم؛ نه که دوستی نداشته باشم، اما به هیچ دوستی وابستگی ندارم.

فعلاً هم که تو شرکت شاتل و تیم شاتل‌لند مشغولم، و دارم زندگیم رو، روی برنامه‌ریزی میان مدتی که داشتم پیش میبرم؛ چیزای جدید یاد میگیرم و از این کار لذت می‌برم. خوشبختانه تا اینجا که همه چیز خوب پیش رفته. وقتی به آخر این مسیرِ کوتاه برسم، اون موقع از خودم می‌پرسم «خب، حالا باید بمونم یا برم».