آرش منطقی،

طراح و توسعه‌دهنده رابط کاربری

ایونتوریال ، پروژه‌ای با تمرکز بر رویداد‌های شهری

ایونتوریال

در مدتی که که در تیم روژینا مشغول بودم، به کمک دوستان پروژه‌ی ایونتوریال اجرا شد. این پروژه در حال حاضر خدماتی درباره رویدادهای شهری تهران ارائه میده که البته قرار نیست فقط به رویدادهای این شهر محدود باشه. رویدادها در ۱۸ دسته‌بندی مختلف منتشر میشن که توجه خاصی لوکیشن رویدادها شده.

پروسه‌ی طراحی و توسعه رابط کاربری زیر نظر فردین انحام شد و من به عنوان توسعه دهنده فرانت‌اند در این پروژه نقش داشتم و البته هیچوقت از کمک‌های این دوستِ خوب محروم نبودم. ایونتوریال دارای طراحی دو زبانه هست که برای توسعه از ابزارهایی مثل انگیولار، Grunt، Require.js و Sass و غیره توش استفاده شده.

در ابتدای امر تصمیم بر این بود که از هیچ گرید سیستمی در کار استفاده نشه. هرچند در طول انجام پروژه نیازهایی حس شد، اما ترجیح دادیم بدون استفاده از گریدهای آماده طراحی رو ادامه بدیم. همینطور از فریمورک‌های مرسوم css استفاده‌ای نشده و تصمیم بر این بود که از کتابخونه‌ی bourbon استفاده کنیم. رویکرد کدنویسی بر اساس استفاده مجدد از اون‌ها بود به همین دلیل کامپوننت‌های زیاده برای این کار توسعه داده شد و همینطور به حجم کد خروجی توجه زیادی شده.

همکاری من و فردین به صورت ریموت حول محور Git جریان داشت و تیم بک‌اند هم به صورت ریموت با تیم فرانت‌اند در ارتباط بود و از این بابت تجربه‌ی خوبی برای من محسوب می‌شد. امیدوارم این پروژه برای کاربرها سودمند باشه و حیاط طولانی مدتی رو در پیش داشته باشه.