آرش منطقی،

طراح و توسعه‌دهنده رابط کاربری

کتاب آموزش HTML5 و CSS3 به زبان فارسی

اچ‌تی‌ام‌ال۵ و سی‌اس‌اس۳ حاوی قابلیت‌های جدیدی هستند که به هرچه بهتر و زیباتر شدن اپلیکیشن‌های بستر وب کمک میکنه. مقالات و مثال های متعددی برای یادگیری آنها در رفرنس‌های انگلیسی زبان وجود داره که باعث میشه اکثریت طراحان فارسی زبان از فراگیری آنها عقب بمونند و البته به عده‌ای هم کمک میکنه. در این مدت نبود یک منبع آموزشی به زبان فارسی به شدت احساس میشد و حالا جامعه طراحان وب فارسی میتونند از کتابی به زبان فارسی که به تازگی نشر پیدا کرده برای افزایش مهارت‌های خود استفاده کنند.

آقای امیرعباس عبدالعلی که قبلاً کتاب ۱۰۱ نکته و ترفند برای استفاده از سی‌اس‌اس در طراحی وب رو ترجمه و به کمک انتشارات ناقوس منتشر کرده بود، این بار کتاب دیگری در مورد آموزش html5 و css3 ترجمه کرده که با توجه به موفقیت کتاب قبلی و دانش تخصصی ایشون در مورد طراحی وب، مطمئناً این کتاب هم با استقبال روبرو میشه.

آموزش html5 و css3 در قالب پروژه نام کتابی‌ست ۳۶۰ صفحه‌ای که موئلفین آن خانوم الکسیس گلدستین، آقای لوئیس لازاریس و خانوم استلا ویل هستند و امیرعباس عزیز زحمت ترجمه اون رو برعهده داشته. همونطور که از نام این کتاب پیداست، با تأکید بر درگیر شدن بر انجام کار عملی و مثال‌های متعدد، یک پروژه از آغاز تا پایان پیاده سازی میشه؛ ضمناً فایل های پروژه در یک دی‌وی‌دی ضمیمه کتاب هست. البته قبل از خوندن این کتاب، باید با اساس اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس آشنا باشید.

این کتاب در حال حاظر در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات ناقوس در دسترس هست. خرید پستی آن هم در سایت ناقوس ممکن هست. برای آشنایی بیشتر با محتوا، نویسندگان و مترجم این اثر و تماس با آنها میتونید به سایت این کتاب مراجعه کنید و همینطور ۵۰ صفحه اول کتاب رو به رایگان دانلود کنید. این یک فرصت عالی برای شروع یک کار عالی هست.